Zaxarova: Zelenski dünyanın fikrini Kiyevin maliyyə maxinasiyalarından yayındırmağa çalışır
MOSCOW, RUSSIA ?¶ JUNE 10, 2021: Russian's Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova gives a weekly press briefing. Russian Foreign Ministry/TASS ??ì?????????Ǩ. ?õ?????????∞. ???Ñ???Ü???∞?ª?????ã?? ?????µ?????Ç?∞?????Ç?µ?ª?? ?õ?ª?í ??ì?????????? ?õ?∞?????Ǩ ?´?∞?Ö?∞???????∞ ???? ?????µ???Ǩ ?±?????Ñ???????∞ ???? ?Ç?µ?????â???? ?????????????∞?? ?????µ?Ä???µ?? ?????ª???Ç??????. ?ï???µ????-???ª???∂?±?∞ ?õ?ª?í ??ì???/???????î??î
“Volodimir Zelenskinin beynəlxalq arenada fəallığının artması onun Kiyev rejiminin qanlı maliyyə maxinasiyalarının partlamasından sonra gündəmi dəyişmək istəyi ilə bağlıdır”.
Medialive xəbər verir ki, bunu TASS-a Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova deyib.
Diplomat Zelenskinin artan fəallığını, xüsusən də Fransa ilə strateji saziş imzalamasını və onun İstanbula gözlənilən səfərini belə şərh edib:
“Siz başa düşürsünüz ki, ortaya çıxan məlumatları sadəcə olaraq, növbəti partlayış absesi – onların qanlı maliyyə hiylələri ilə bağlı bir növ gündəmə ehtiyac var ki, bu qlobal şoku aradan qaldırsın”.
Zaxarovanın sözlərinə görə, bütün dünya mediası bunu işıqlandırıb:
“Onlar birtəhər güclü, çılğın fəaliyyət göstərməyə çalışırlar, sanki heç bir şey olmamış kimi və ya bütün bunlar sistemlə əlaqəli olmayan tək bir hadisədir”, – deyə Zaxarova fikirlərini yekunlaşdırıb.