Tusk Zelenskidən bu məlumatları tələb etdi
Polşanın baş naziri Donald Tusk Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskidən Polşada iştirak edən Ukrayna vətəndaşları barədə məlumat tələb edib.
Medialive xəbər verir ki, o, bu barədə TVP Info tərəfindən yayımlanan Varşavada keçirilən “Science for Business” konfransında deyib.
“Prezident Zelenskiyə dedim ki, Polşa Rusiya kəşfiyyat xidmətləri ilə bəzi Ukrayna vətəndaşları arasında mümkün əməkdaşlıqdan yarana biləcək potensial təhdidləri müəyyənləşdirməyə kömək edəcək bütün mümkün məlumatların dərhal ötürülməsini gözləyir”, – deyə Tusk bildirib.
Tuskun sözlərinə görə, Zelenski Ukraynanın dəmir yolu əməliyyatlarına cavabdeh olan qurumlarına, eləcə də kəşfiyyat orqanlarına Polşa tərəfi ilə sıx əməkdaşlıq etməyi tapşıracağını vəd edib.
Qeyd edək ki, noyabrın 16-da Polşanın Mazovyeski Voyevodalığında qatar maşinisti Ukrayna sərhədində Dorohusk sərhəd-keçid məntəqəsinə gedən relslərin zədələnməsini aşkar edib. Nəqliyyatın hərəkəti dayandırılıb, xəsarət alan olmayıb.