"Vaşinqton Karakasla bağlı hər hansı variantı istisna etmir" - Heqset
“Vaşinqton Karakasla bağlı hər hansı variantı istisna etmir”.
Medialive xəbər verir ki, bu sözləri ABŞ-nin müdafiə naziri Pit Heqset “One America News”a müsahibəsində deyib.
Onun sözlərinə görə, ABŞ Dövlət Departamentinin noyabrın 24-də Venesuela Prezidenti Nikolas Maduro ilə əlaqəsi olduğu iddia edilən narkotik kartelini xarici terror təşkilatı kimi tanıyacağına dair açıqlaması sayəsində ABŞ-nin bir çox yeni variantları olacaq.
“Bu, bizim departamentimizə prezidentə variantları təqdim etmək və yarımkürəmizin artıq narkoterrorçuların, kartellərin nəzarəti altında olmayacağını söyləməsinə imkan yaratmaq üçün daha çox alətlər verir. Bu, sadəcə olaraq, seçimlərə malik olmaq məsələsidir. Biz prezidentin geniş seçim imkanlarına malik olmasını təmin etmək istəyirik. Heç bir şey masadan kənarda deyil, lakin o, avtomatik olaraq heç bir şeyin adi bir hal kimi qəbul edilmədiyini söylədi”. – deyə Heqset qeyd edib.
Qeyd edək ki, noyabrın 17-də Ağ Evdə jurnalistlərin suallarını cavablandıran ABŞ Prezidenti Donald Tramp Venesuelada quru hərbi əməliyyatının mümkünlüyünü istisna etməyib.