“P-Aqro” MMC fermerin pambığını alıb, pulunu vermir -  Vətəndaşlardan ŞİKAYƏT...VİDEO
Bərdə rayonu, Mustafaağalı kəndinin fermerləri “P-Aqro” şirkətindən Sitat.info -ya şikayət şikayəti veriblər.
Redaksiyamıza xidmət, problemlərini ictimailəşdirməyə çalışan fermerlər ki, “P-aqro” şirkətinin Bərdə filialı onları aldadıb. Belə ki, şirkət əvvəldən imzalanan müqavilə əsasında 273 hektar pambıq əkilib. Bu il oktyabrın 23-də yığılan pambıq şirkətə təhvil verilsə, “P-Aqro” MMC fermerlərin haqqını ödəyir. Aldığı pambığın pulu ödəməyən şirkətlər günlərdir ki, fermerləri süründürür.
“Bizim müqavilədə qurulub ki, fermer məhsulu yığıb təhvil veribsə , onun pulu 5-7 gün arasında olmalıdır.
Fermerlər da gileyləniblər ki, “P-Aqro” şirkətinin birinci sort pambıqları alsa da, onların aşağı sortların çox seçimində qəbul edir: “Bu il yaxşı məhsul olub. Bu bizim məhsulumuzun analizini çox aşağı göstərərək, ucuz qiymətə alır. Sonradan xəbər tutduq ki, fasilə 40-a yaxın fermerin cəmisi 5 nəfərinə ödəniş. Bir sözlə bizi aldatdılar. Biz məhsulumuzu təhvil vermişik, pulunu niyə ala bilmirik, hansı səbəbdən? Sonuncu dəfə şirkətdən bizə bildirdilər ki, hara ehtiyacınız yoxdursa, şikayət edin. Bir sözlə bizi aldadıblar, haqqımızı yeyiblər”.
Məsələ ilə bağlı “P-Aqro” MMC ilə əlaqə saxlamaq üçün şirkət əlaqə nömrəsinə əməl edin. Bəlli oldu ki, nömrə aktiv deyil.
Qarşı tərəfin də dərc etməyə hazırıq.
Qeyd etmək lazımdır ki, şirkət borclu olduğu fermerlərin siyahısı redaksiyamıza göndərilib. Əlavə reklamları əks etdirən fotonu təqdim edirik.