Orban: Aİ sammiti Rusiya aktivlərinin müsadirəsinə qərar verə bilməyəcək
Hungarian Prime Minister Viktor Orban smiles after addressing a parliament session, on the day lawmakers are expected to approve Sweden's accession into NATO, in Budapest, Hungary, Monday, Feb 26, 2024. Hungary's parliament is to vote Monday on ratifying Sweden's bid to join NATO, likely bringing an end to more than 18 months of delays that have frustrated the alliance as it seeks to expand in response to Russia's war in Ukraine. (AP Photo/Denes Erdos)
Aİ ölkələri lazımi sayda səs toplaya bilmədikləri üçün dondurulmuş Rusiya aktivlərinin müsadirə edilməsi ilə bağlı qərar qəbul edə bilməyəcəklər.
Medialive xəbər verir ki, bu sözləri Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban Brüsseldə Aİ sammitindən əvvəl jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
“Dünən gecə gördüm ki, kifayət qədər ölkə bu qərara qarşı çıxır və biz onu bloklamaq üçün kifayət qədər səs toplaya bilərik. Bu məsələ səsverməyə çıxarılarsa, kifayət qədər səs çoxluğu qazana bilməyəcək. Buna görə də, inanıram ki, sözügedən mövzu gündəmdən çıxıb”, – baş nazir bildirib.