İran istənilən təhlükəyə qarşı cavab verməyə qadirdir - Qərargah komandiri
İranın Hatəmul-Ənbiya Mərkəzi Qərargahının komandiri, briqada generalı Əli Abdullahi silahlı qüvvələrin döyüş hazırlığının ən yüksək səviyyədə olduğunu və istənilən təhlükəyə qarşı cavab verə biləcəyini açıqlayıb.
Medialive xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, Abdullahi bunu İran İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun dəniz qüvvələrinin Naziti adalarında döyüş qabiliyyətini qiymətləndirmək üçün səfəri zamanı bildirib.
Məlumata görə, təftişin məqsədi qüvvələrin hazırlığını qiymətləndirmək olub.
O, xüsusilə İİKK Hərbi Dəniz Qüvvələrinə yeni və təkmilləşdirilmiş aktivlərin yerləşdirilməsini vurğulayıb.
Onun sözlərinə görə, bu, qüvvələrin əməliyyat imkanlarını gücləndirib və əvvəlki illərlə müqayisədə onların balanslaşdırılmış və simmetrik döyüş əməliyyatları aparmaq qabiliyyətini artırıb.
Komandirin sözlərinə görə, İranın bütün adalarında və sahilyanı bölgələrində təhlükəsizlik tam şəkildə qorunur və əməliyyat bölmələri ölkənin dəniz və quru sərhədlərini, xüsusən də Hörmüz boğazı və Fars körfəzində müdafiəyə yüksək hazırlıq nümayiş etdirir. O əlavə edib ki, hazırkı döyüş hazırlığı səviyyəsi “əla”dır və “yüksək motivasiyalı və fədakar şəxsi heyətin sayəsində silahlı qüvvələr indi həmişəkindən daha döyüşə hazırdır və əvvəlki illərlə müqayisədə potensialını artırıb”.