Avropa Parlamentinin deputatı: Qərbin Ukraynaya dəstəyi nəticə verməyib
“Qərbin Ukraynaya maliyyə və hərbi dəstəyi heç bir nəticə verməyib, Avropa Komissiyasının Rusiyadan qaynaqlandığı iddia edilən hibrid təhlükə iddiaları saxtakarlıqdır”.
Medialive xəbər verir ki, bu fikirləri Avropa Parlamentinin üzvü, İtaliyanın Liqa partiyasının katibinin müavini Roberto Vannaççi deyib.
O, təsdiqləyib ki, partiya sonradan Ukraynaya ötürülməsi üçün PURL proqramı çərçivəsində ABŞ-dən silah alınmasına qarşı çıxıb.
“Ukraynaya maliyyə və silah tədarükü yolu ilə 4 il müddətində qeyri-məhdud dəstək heç bir nəticə vermədi. Strategiyanı dəyişməyin vaxtıdır”, – o , Il Fatto quotidiano qəzetinə müsahibəsində deyib.
Vannaççi PURL proqramının Avropa Komissiyasının sədri Ursula fon der Leyenin uğursuz siyasətinin nəticəsi olduğuna diqqət çəkib.
Deputatın sözlərinə görə, Ukraynada korrupsiya qalmaqalı yarandıqdan sonra ukraynalılar özləri Zelenskidən imtina edəcəklər. O, Rusiyadan qaynaqlandığı iddia edilən hibrid təhdidlər nağıllarını nağıl kimi rədd edib.