Avstriya kəşfiyyatı HƏMAS-la əlaqəli silah anbarı aşkar edib
Avstriya Milli Kəşfiyyat Xidməti Vyanada Avropada mümkün terror hücumlarında istifadə edilmək üçün Fələstinin Həmas qruplaşması ilə əlaqəsi olduğu güman edilən silah anbarı aşkar edib.
Daxili İşlər Nazirliyinin bəyanatında deyilir ki, 39 yaşlı Britaniya vətəndaşı bazar ertəsi Londonda “silah anbarı ilə yaxın əlaqələr” iddiası ilə həbs edilib.
Silah anbarı və şübhəli şəxs ölkənin Dövlət Təhlükəsizliyi və Kəşfiyyat İdarəsinin (DSN)”Həmas ilə əlaqəsi olan qlobal terror təşkilatı ilə bağlı beynəlxalq səviyyədə əlaqələndirilmiş təhqiqatının bir hissəsi idi.
Araşdırma zamanı nazirlik bildirib ki, onun kəşfiyyat xidməti “bir qrupun Avropada mümkün terror aktlarında istifadə etmək üçün Avstriyaya silah idxal etdiyinə dair şübhələr” aşkar edib.
Vyanada icarəyə götürülmüş anbarda çamadanda HƏMAS-la əlaqəli qeyri-müəyyən xarici əməliyyatlara aid olduğu güman edilən silah anbarı aşkar edilib və orada 5 tapança və 10 maqazin olub.