AZAL təyyarəsi ilə bağlı YENİ XƏBƏR
Qazaxıstan hökuməti Aktau aeroportu yaxınlığında “Azerbaijan Airlines”a (AZAL) məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə bağlı araşdırma haqqında məlumatı 2025-ci ilin sonuna qədər təqdim edəcək.
Medialive.az Oxu24.com-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Qazaxıstanın nəqliyyat nazirinin müavini Maksat Kaliakparov brifinqdə bildirib.
“Bu araşdırma hazırda davam edir. Üç aydan sonra ilkin nəticələr müvafiq komissiyaya tam şəkildə təqdim edilib. Hazırda daha dərin araşdırma aparılır”, – Kaliakparov bildirib.
Onun sözlərinə görə, hazırda mürəkkəb məhkəmə-tibbi araşdırmalar aparılır.
“Bu, mürəkkəb işdir. Əvvəlki hesabat kimi tamamlandıqdan sonra mediaya tam şəkildə təqdim olunacaq. İstintaqın nə vaxt başa çatacağını deyə bilmərik. Bu, kifayət qədər ciddi məsələdir, ona görə də hazırda bir zaman cədvəli təmin edə bilmərəm, amma bu ilin sonuna qədər bir cədvəl təqdim edəcəyik”, – deyə o, söz verib.