Nazir postuna yeni təyinat: Rəşad İsmayılov kimdir?
10 Fevral, 26 / 15:51
Xəbər verdiyimiz kimi, Rəşad Sahil oğlu İsmayılov Azərbaycan Respublikasının ekologiya və təbii sərvətlər naziri təyin edilib.
Bununla da Prezident İlham Əliyev sərəncam imzalayıb.
Medialive.az yeni nazirin dosyesini təqdim edir:
Rəşad Sahil oğlu İsmayılov 27 avqust 1979-cu ildə anadan olub. Bakı Dövlət Universitetində hüquqşünaslıq ixtisası üzrə bakalavr və magistr təhsili.
Rəşad İsmayılov əmək fəaliyyətinə 2000-ci ildə “Zəhmət” kiçik müəssisəsində hüquqşünas kimi məlumdur. Sonrakı tədqiqatçılar dövlət səviyyəsində və özəl qurumlarda hüquq və hüquq üzrə rəhbər vəzifələrdə çalışıb. O, 2005–2006-cı illərdə “Star LTD” MMC-də, 2006-cı ildə Auditorlar Palatasının Gəncə şəhər auditor təşkilatında fəaliyyət göstərib.
2006–2009-cu büdcə Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri Xidmətinin Bakı şəhər Ərazi İdarəsində hüquq məsləhətçisi və böyük hüquq məsləhətçisi vəzifələrində işləyib. Daha sonra Əmlak Məsələləri Dövləttri yanında Daşınmaz Dövlət Reyes xidmətində böyük hüquq məsləhətçisi olub.
2016–2016-cı il dövlət Tarix-Memarlıq Nazirliyi yanında “İçərişəhər İdarəsi”ndə qanunvericilik, hüquqşünas, baş məsləhətçi və sektor müdiri kimi çalışıb.
2016–2018-ci prezident yanında Mənzil İnşaatında Hüquq və nəzarət Agentliyi idarə və şöbə müdiri olub. 2018–2019-cu büdcə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsində şöbə müdiriyyətini icra etdi.
2019-cu ilin 2024-cü ilində həmin Komitədə Aparat rəhbəri kimi fəaliyyət göstərib. Prezidentin 15 avqust 2024-cü il tarixli, 251 nömrəli Sərəncamı ilə ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini təyin edildi.