Ermənistanın Ekologiya naziri Hambardzum Matevosyan Rusiya Federasiyasının Ermənistan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Sergey Kopirkinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Medialive xəbər verir ki, görüş zamanı tərəflər ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində Ermənistan-Rusiya əməkdaşlığının gedişatı və onun gələcək inkişafı imkanlarını müzakirə ediblər.
Tərəflər ətraf mühitə təsirin tənzimlənməsi və standartlaşdırma, davamlı idarəetmə üçün iqtisadi alətlər, biomüxtəlifliyin qorunması və davamlı istifadə, kimyəvi və tullantıların idarə edilməsi, ətraf mühitə dövlət nəzarəti, ətraf mühitin monitorinqi, o cümlədən texnoloji və innovativ həllərin inkişafı sahələrində əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
BMT-nin Bioloji Müxtəliflik üzrə Konvensiyasına (COP17) Tərəflərin Konfransına hazırlıq prosesləri də müzakirə olunub.
Görüşün sonunda tərəflər səmərəli əməkdaşlığı davam etdirmək və birgə səylərlə ətraf mühitin mühafizəsi və dayanıqlı inkişafa töhfə vermək üçün qarşılıqlı istəklərini təsdiqləyiblər.