Şoyqu Qərbi Rusiyanı parçalamaqda ittiham edib
“Qərb Rusiyanın millətlərarası münasibətlərinin mahiyyətini, mənəvi gücünü və çoxmillətli rus xalqının birliyini dərk edə bilmir ki, bu da bizə dağıdıcı geosiyasi texnologiyalara inamla müqavimət göstərməyə imkan verir”.
Medialive TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının katibi Sergey Şoyqu deyib.
Şoyqunun aif.ru saytında dərc olunmuş məqaləsində yazılır ki, Qərb Rusiyanı öz maraqları naminə istismar etmək üçün onlarla kiçik dövlət qurumlarına bölmək istəyir.
“Onların məqsədi ölkəmizin suverenliyini itirməkdir. Bizim vətənimizi onlarla kiçik dövlət qurumlarına bölmək, onları tabe etdirmək, istismar etmək və öz eqoist maraqları üçün istifadə etmək istəyirlər- deyə o qeyd edib.
“Biz güclü anti-Rusiya təbliğatı ilə üz-üzəyik. Tariximizə, mədəniyyətimizə, mənəvi dəyərlərimizə qarşı hücumlar, eləcə də ölkəmizin və MDB ölkələrinin xalqlarının harmoniyasına və qardaşlığına zərbə vurmaq cəhdləri səngimək bilmir. Düşmənlərimiz səhvən Rusiyanın çoxmillətliliyinin onun zəif nöqtəsi olduğu qənaətinə gəliblər və o, paxıllıq edən inadkarlıqla bizi parçalamaq cəhdini əlavə edirlər – deyə Şoyqu fikirlərini yekunlaşdırıb.