"Sərhədlərimizdə vəziyyət sakitləşmir" - Lukaşenko
MINSK, BELARUS ?¶ FEBRUARY 1, 2022: Belarus' President Alexander Lukashenko looks on during a meeting with St Petersburg Governor Alexander Beglov. Pavel Orlovsky/BelTA/TASS ?Ö?µ?ª?????????????Ǩ. ?õ????????. ?ï???µ?∑?????µ???Ç ?Ö?µ?ª?????????????? ???ª?µ?????∞?????? ?ã?????∞?Ä?µ?????? ???? ?????µ???Ǩ ?????Ç???µ?á?? ?? ?????±?µ?????∞?Ç???????? ??î?∞?????Ç-?ï?µ?Ç?µ???±???????∞ ???ª?µ?????∞?????????? ?Ö?µ???ª?????ã??. ?ï?∞???µ?ª ?????ª????????????/?Ö?µ?ª?????/???????î??î
“Belarus sərhədlərində vəziyyət sakitləşmir”.
Medialive xəbər verir ki, bu fikirləri Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko deyib.
“Biz həmişə çox ciddi vəziyyətdə olmuşuq. Təəssüf ki, bugünkü tendensiya belə deyil. Xəritəyə baxanda görürük ki, hər tərəfdən hərbi hissələrlə əhatə olunmuşuq. Yeganə fürsət pəncərəmiz şərqdə, Rusiya Federasiyası ilədir, burada işlər bir az daha asandır. Amma bunu deməzdim, xüsusən də Ukraynadakı son hadisələri nəzərə alsaq, dronların ərazinizə haradan və haradan uça biləcəyini kim bilir. Düzünü desəm, bütün bu müdaxilələrə 100% cavab verməyi və ya onları məhv etməyi öyrənməmişik. Bunun mümkün olub-olmadığını bilmirəm. Amma biz buna çalışmalıyıq. Bu barədə də danışacağıq”, – BelTA dövlət başçısının sözlərini sitat gətirib.
Qeyd edək ki, yanvarın 12-də Lukaşenko dövlət sərhədlərinin qorunması məsələsi ilə bağlı iclas keçirəcək.
Abşeronda təhlükəli ərazi plana düşdü - yüksək məbləğdə kompensasiya ödəniləcək
"Trampın Qrenlandiya ilə bağlı açıqlamaları NATO daxilində qeyri-müəyyənlik yaradır"