"Kardeşler Kokoreç" restoranı məlum video ilə bağlı bəyanat yaydı
Bir neçə gündür gündəmdə olunan dovşanlara zülm verilən video əslində 3 ay əvvəl “Kardeşler Kokorec Bağı”na qarşı quraşdırılmış bir təxribat və zülm videosu idi.
Məsələ ilə bağlı “Kardeşler Kokorec ” restoranın müdiri İsmayıl Əhmədov açıqlama verib.
“Dovşanlar kimi bizi də qurban verdilər. Əvvəlcə onu bildirmək istəyirəm ki, heç bir təqzib, heç bir acıqlama dilsiz-agızsız heyvanlara verilən zülmə bəraət deyil. Amma əvvəlcə dəqiqləşdirmək lazımdır ki, həmin videoda göstərilən su qaynar olmayıb. Düzdür qaynar olmasa belə heyvanlar stress keçirdib və hürküblər. Bunun üçün sözügedən videonu çəkən Məhəmməd Dəniz adlı şəxs lazımı şəkildə cəzalandırılmalıdır. Lakin ən mühüm məqam ondan ibarətdir ki, bu videonu belə formada çəkilcəyindən restoran rəhbərliyi olaraq bizim xəbərimiz olmayıb. Məhəmməd Dəniz adlı şəxs “Kardeşler Kokoreç” restorana gələrək yuyulmaq üçün depoda olan qazanları götürüb və icazəsiz şəkildə həmən videonu çəkib. Videoyaya diqqətlə baxdığınızda müşahidə edə bilərsiz ki, biz ona müdaxilə edərək bu çəklişin qarşısını almaq istəyirik. Hər zaman anormal hərkətləri ilə gündəmdə olan “tiktoker” öz adekvat olmuyan hərəkətləri ilə videonu sonlandırır. Restoranın rəhbərliyi olaraq bu videonun heç bir yerdə paylaşılmaması üçün Məhəmməd Dənizə xəbərdarlıq edilir. Buna qədər bu hadisənin rəqib restoranlar tərəfindən tərtib olunmuş bir təxribat olduğunu bilmirdik. O video yayılana qədər rəqib restoranlar tərəfindən dəfələrlə məhsulumuzu ucuz satdığımız üçün müxtəlif təzyiqlərə məruz qalmışdıq. Bu təzyiqlərdən biri də restoranımıza məxsus olan 50 minlik səhifənin bağlanması olub.
Həmin sözügedən dovşanlar mənim övladlarıma məxsus dovşanlar olub. Mən sadəcə müştərilərə xoş təsir bağışlasın deyə həmin dovşanları restorana gətirmişdim. Bundan əlavə restoranda olduğu müddətdə dovşanlara xüsusi qayğı ilə yanaşırdıq. Məlum video 3 ay əvvəl yayımlandıqdan sonra Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları restoranda baxış keçirib. Nazirliyin əməkdaşları dovşanların səhəti ilə maraqlanıb və onların oradan götürülməsini tələb edib. Biz də nazirliyin bu tələbinə əmək etmişik. Yəqin ki, dovşanların səhhətində hər hansı bir problem görsəydilər qurum bizi cərimə edərdi.
Bu hadisə 3 ay əvvəl olmasına baxmayaraq məhz bu günlərdə gündəm olunmasınında da məlum bir səbəb var. Sağlam olmayan rəqabət.
İki il ərzində fəaliyyət göstərən “Kardeşler Kokoreç” restoranı öz gücünə, dad, keyfiyyət, qiymət baxımından üstün olmasıyla bütün rəqiblərini geridə qoyurdu. Bununla sağlam rəqabət apara bilməyən bir çox bizim təklif etdiyimiz məhsuldan satan obyektlər qeyri-qanuni şəkildə bir çox qurumla üzərimizə gəldilər. Lakin hər bir sənədinimiz şəffaf olduğundan heç bir nöqsan tapılmadığı ücün restoranımıza qarşı iyrənc video ilə təxribat hazırladılar.
Biz istərdik ki gördüyumüz işlərlə gündəmdə qalaq. Biz “Kardeşler Kokoreç” olaraq şəhidlərimiz ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin Anım Günlərində ehsan olaraq pulsuz kokorec paylamışıq. Bundan əlavə pulsuz kokorec aksiyaları həyata keirmişik. Bu aksiyaları həyata keçirdiyimizdə heç bu qədər gündəmdə olmadıq. Yıxılanı baltalamaq asandır. Nəzərə almaq lazımdır ki, ağlı başında olan heç bir kəs belə bir reklam çəkməz və paylaşmaz . Biz heç bir halda vandalizimə dəstək vermirik. Biz öz fəaliyyətimizlə 10 nəfər şəxsin məşğulluğunu təmin etmişik. Dövlətimizə həm bu formada həm də stabil vergi ödəyicisi kimi xeyir veririk. İndiyədək heç bir müştərimiz bizdən narazı olmayıb. Şərhlərdə bizi tənqid edən bəzi şəxslərin bunu nəzərə almasını xahiş edirəm”.