Putin əcnəbi jurnalistlərə bu ərazilərə daxil olmağa icazə verdi
Russian President Vladimir Putin attends opening ceremonies for new Federal Service for the Oversight of Consumer Protection and Welfare (Rospotrebnadzor) facilities across Russia via video link at the Kremlin, in Moscow, Russia September 15, 2025. Sputnik/Vyacheslav Prokofyev/Pool via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY.
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin əcnəbi jurnalistlərin Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Krasnoarmeysk, Dimitrov və Kupyanskda blokada etdiyi ərazilərə maneəsiz keçməsi barədə göstəriş verib.
Medialive TASS-a istinadən xəbər verir ki, Rusiya Müdafiə Nazirliyinə əmr verilib ki, 5-6 saat ərzində hərbi əməliyyatlar dayandırılsın və media üçün dəhlizlər verilsin.
“Rusiya Müdafiə Nazirliyi Rusiya Federasiyasının Ali Baş Komandanından Ukrayna Silahlı Qüvvələri komandanlığına müraciət edən əcnəbi jurnalistlərin, o cümlədən ukraynalıların Krasnoarmeyskdə Ukrayna qoşunlarının mühasirəsində saxlandığı ərazilərə səfər etmək üçün onlara maneəsiz keçməsini təmin etmək barədə əmr alıb”, – Dimityansk və Hərbi Departamentdən bildiriblər.