Kiyevin hərbi əməliyyatları davam etdirmək üçün hərbi resursları tükənir.
Medialive.az xəbər verir ki, bu barədə TASS-a müsahibəsində Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin MDB ölkələri üzrə ikinci departamentinin rəhbəri Aleksey Polişçuk bildirib.
“Biz dəfələrlə Kiyev rejiminin sülh nizamlanmasını pozmağa yönəlmiş hərəkətlərinin şahidi olmuşuq. Ekspert qiymətləndirmələri göstərir ki, Ukrayna hazırda daxili hərbi resurslarını tükəndirməyə yaxındır, bu səbəbdən də Aİ və NATO ölkələrini ölkəmizlə birbaşa hərbi qarşıdurmaya cəlb etmək cəhdləri”, – o qeyd edib.
Diplomat Rusiyanın Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin hesabatını da qeyd edib ki, pilotsuz təyyarənin zərbəsindən sonra Kiyev daha iyrənc təxribat hazırlayır: kritik infrastruktura hücumu simulyasiya etmək üçün Rusiya və Belarus hərbçilərindən ibarət təxribatçılar qrupunu Polşaya göndərir.
Polisçukun vurğuladığı kimi, Zelenski rejimi öz hakimiyyətini saxlamaq üçün istənilən təxribatlara və terror aktlarına qadirdir.