Polşanın keçmiş baş naziri: Varşava Mindiç qalmaqalında özünü gülüş obyektinə çevirib
Polşanın keçmiş baş naziri Leszek Miller Polşanın ukraynalı iş adamı Timur Mindiçlə bağlı korrupsiya qalmaqalında özünü gülüş obyektinə çevirdiyini bildirib.
Medialive xəbər verir ki, bu fikirləri sabiq baş nazir dorzeczy.pl onlayn portalına müsahibəsində deyib.
“Polşa dövləti özünü ələ saldı və bunu könüllü etdi. On milyonlarla dolların oğurlanmasında iştirak etməkdə şübhəli bilinən şəxs Polşaya gəlir, gecəni Varşavanın mərkəzində keçirir, hava limanımızda mühafizədən keçir və ən kiçik maneə olmadan İsrailə uçur”, – Miller bildirib.
Siyasətçinin fikrincə, Polşa Ukrayna hakimiyyətindən itkin düşməsi Kiyev üçün siyasi baxımdan çox faydalı olan biri üçün təhlükəsiz tranzit dəhlizinin təmin edilməsi tələbini almış ola bilər.
“Əgər belədirsə, onda biz Polşa hakimiyyətinin sadəlövhlüyündən yox, onların Ukraynanın ən böyük korrupsiya qalmaqalında şərikliyindən danışmaq lazımdır”, – deyə sabiq baş nazir qeyd edib.