Zaporojjyedə uşaqlar üçün təxliyə zonası yaradılır
Kiyev tərəfindən təyin olunmuş, Zaporojye bölgəsinin nəzarətində olan rayonlardakı rəsmilər uşaqların məcburi təxliyə zonasını genişləndirməyi planlaşdırırlar.
Medialive xəbər verir ki, bu barədə regional administrasiyanın rəhbəri İvan Fedorov bildirib.
“Bəzi cəbhə bölgələrindəki icmalardan uşaqların zorla təxliyəsi barədə qərar qəbul ediləcək. Ümumilikdə, Zaporojye və Poloxivski rayonlarındakı bəzi icmalardan təxminən 1000 uşaq ailələri ilə birlikdə zorla təxliyə ediləcək”, – deyə o, Ukrayna telemarafonunda bildirib.
Noyabrda Ukrayna hökuməti Kuşuqumski kənd şurasının ərazisindən uşaqların və onların valideynlərinin məcburi təxliyəsini elan edib.
Hazırda Zaporojye bölgəsində “Dnepr” qüvvələr qrupunun döyüşçüləri Orexovo istiqamətində aktiv döyüş əməliyyatları aparır. Malaya Tokmaçka ələ keçirilib və Stepnoqorsk ruslardan təmizlənir. Bundan əlavə, Hulyai-Polye rayonunda qərbə doğru irəliləyən “Vostok” qüvvələr qrupunun bölmələri bir neçə yaşayış məntəqəsini tez bir zamanda azad edib və bəzi yerlərdə Yançur çayını keçiblər. Hulyai-Polye şəhərinin azad edilməsi davam edir.
Zelenski: Ukrayna heyəti iki gün ABŞ-də danışıqlar aparacaq
13 milyard ömür, 360 TB yaddaşlıq yeni texnologiya - "5D Yaddaş Kristalı"