Rusiya və Namibiya arasında yaxınlıq - Lavrovun müavini ora səfər edəcək
RUSSIA, MURMANSK - MARCH 27, 2025: Russia's Deputy Prime Minister - Presidential Envoy to Russia's Far Eastern Federal District Yuri Trutnev attends a presentational event for masterplans of key settlements in Russia's Arctic zone and development projects of the Northern Sea Route. Alexei Nikolsky/POOL/TASS Россия. Мурманск. Вице-премьер РФ - полномочный представитель президента РФ в Дальневосточном федеральном округе Юрий Трутнев на презентации мастер-планов опорных населенных пунктов Арктической зоны РФ и проектов развития Северного морского пути. Алексей Никольский/POOL/ТАСС
Rusiya Baş nazirinin müavini, Putinin Uzaq Şərq Federal Dairəsi üzrə səlahiyyətli nümayəndəsi və Rusiya Hökumətlərarası Komissiyasının sədri Yuri Trutnev gələn ay Namibiyanın paytaxtı Vindhuk şəhərinə səfər edəcək.
Medialive xəbər verir ki, bu məlumatı Namibiyanın beynəlxalq münasibətlər və ticarət naziri Selma Aşipala-Musavi Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrovla danışıqlardan sonra açıqlayıb.
“Namibiyanın gələn ay Vindhukda keçiriləcək hökumətlərarası komissiyanın qarşıdan gələn iclasına böyük nikbinlik və həvəslə baxırıq. Dünən görüşdüyüm həmkarım cənab Trutnevlə görüşəcəyəm”, – deyə o bildirib.